Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym

Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym stanowi kolejny punkt widokowy w tym mieście. Czy warto skorzystać z tej możliwości i wybrać się na szczyt by oglądać panoramę miasta? Oczywiście, że tak.

Punkt widokowy w Kazimierzu Dolnym

Niesamowitym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju punkty widokowe, które znajdują się na świeżym powietrzu. Bardzo miło można spędzić czas podczas podziwiania panoramy miasta, jednak zanim uda się tam dotrzeć warto pomyśleć także o tym, że trzeba się tam wspiąć. Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym jest właśnie jednym z takich miejsc, które zachwyca widokami z góry. Zanim jednak będzie można się nimi napawać należy odbyć dość spory spacer by tam dotrzeć. Podczas wspinaczki, zwłaszcza w upalne dni, nie można zapomnieć o zapasie nawodnienia, gdyż na górze nie będzie możliwości by zaopatrzyć się w dodatkową wodę.

Odpowiednie obuwie

Podczas wybrania drogi na szczyt warto zatroszczyć się o odpowiednie obuwie lub w ogóle zrezygnować ze wspinaczki. Wchodzenie po schodach w średnim stanie w szpilkach jest więcej niż nieodpowiedzialne. Niektórzy jednak nie rozumieją, że podczas wybrania się na górę w takich butach sami mogą zrobić sobie krzywdę. Nawet jeżeli atrakcja okaże się nieprzewidziana niekoniecznie trzeba tak wchodzić w butach, które mogą jedynie zaszkodzić. Podejście od strony rynku nie jest najlepsze, schody są w różnym stanie, zawsze może coś się wydarzyć nawet w odpowiednim obuwiu. Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym jest miejscem odpłatnym, za symboliczne kilka złotych można napawać się panoramą z góry i spojrzeć na miasto z perspektywy lotu ptaka. Podejście w średnim tempie zajmuje ok. 15 minut.

Zejście w stronę zamku

Dobrym rozwiązaniem przy schodzeniu z Góry Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym jest odbicie w lewą stronę. Dzięki temu nie trzeba będzie poruszać się schodami w różnym stanie, ale leśną ścieżką. Zaprowadzi nas ona wprost na wzgórze zamkowe, do zabytkowej baszty, z której po raz kolejny roztacza się niesamowity widok na miasto. Istnieje także możliwość wykupienia dodatkowego biletu i zobaczenia zamku i baszty. Podczas podróży warto zaplanować czas w taki sposób, by zobaczyć te trzy znajdujące się blisko siebie miejsca. Bliska odległość dwóch punktów widokowych w Kazimierzu Dolnym nie przeszkadza temu by skusić się na oba z nich. Mimo tego, że są położone stosunkowo blisko siebie widok z każdego z nich jest nieco inny, a dodatkowo można też zwiedzić zamek oraz basztę. Dla osób, które będą miały dodatkowy wolny czas świetnym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z rejsu statkiem i obserwowanie miasta z wodnej perspektywy.

One thought on “Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym

Dodaj komentarz