Oszustwo na seniorce w Kazimierzu Dolnym – trzech podejrzanych aresztowanych

Policjanci z puławskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są pod podejrzeniem oszukania 83-letniej kobiety zamieszkującej Kazimierz Dolny. Wśród aresztowanych znalazły się osoby w wieku 27, 20 i 15 lat, które wszystkie usłyszały już zarzuty. Tymczasowy areszt dla podejrzanych postanowił zastosować Sąd Rejonowy w Puławach w piątek 1 grudnia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Karnego, za przestępstwo oszustwa grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Wydarzenia te poprzedziły informacje, które mundurowi otrzymywali od mieszkańców Kazimierza Dolnego od połowy listopada. Mieszkańcy sygnalizowali, że stają się celem prób oszustwa.

– Po otrzymaniu tych informacji natychmiast podjęliśmy działania, w tym rozpoczęliśmy szeroko zakrojoną akcję informacyjną – mówi komisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach. – Ostrzeżenie przed oszustami umieściliśmy na naszym profilu na Facebooku, a informację tą podawali dalej mieszkańcy, władze gminy, radni, sołtysi, członkinie kół gospodyń wiejskich oraz wiele innych osób i instytucji. Dzięki temu udało się ostrzec wielu ludzi.

Niestety nie każdy dowiedział się o tym na czas. 83-letnia kobieta mieszkająca samotnie padła ofiarą oszustów. Przyjąwszy telefon, uwierzyła, że to jej wnuk, przebywający w Niemczech, rozmawia z nią. Mężczyzna przekonał ją, że on i jego matka mieli wypadek i jeśli nie wpłaci natychmiast 30 tysięcy złotych, to jego matka zostanie aresztowana.