Kazimierz Dolny świętuje Dzień Kobiet poprzez sztukę

Na horyzoncie pojawia się Dzień Kobiet, a Kazimierz Dolny już przygotowuje dla wszystkich pań wyjątkową ucztę kulturalną, która na pewno zapobiegnie nudzie. Z zaplanowanego kulturalnego repertuaru szczególnie wyróżniają się dwie wystawy: jedna poświęcona fotografii, a druga malarstwu.

Wszystko rozpocznie się 9 marca. Pierwszym punktem dnia będzie wernisaż wystawy fotograficznej Moniki Gądor „Odcienie kobiecości”, który odbędzie się o godzinie 12:30 w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym, mieszczącej się przy ulicy Lubelskiej 32/34. Natomiast o godzinie 13, publiczność będzie miała okazję przenieść się do Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki, znajdującego się pod adresem Lubelska 12. Tam odbędzie się kontynuacja wernisażu fotograficznego, a o godzinie 14 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa autorstwa Aleksandry Kozak-Kotowskiej.

„Odcienie kobiecości” to dzieło Moniki Gądor – fotografki z pasją, autorki kilku indywidualnych wystaw, a także animatorki i instruktorki teatralnej. Gądor pełni również funkcję kuratorki Galerii Przestrzenie. Jej projekt pod tytułem „Piękno nie zna wieku” ma na celu ukazanie wiecznej gracji kobiecego piękna. „Wystawa jest kulminacją projektu 'Piękno nie zna wieku’, realizowanego wspólnie z seniorkami z dwóch naszych placówek – Pracowni 'Fryderyk’ i Pracowni 'Miniatura’. Projekt nadal jest w trakcie realizacji, obecnie jesteśmy już na etapie drugiej edycji” – mówi Monika Gądor. Jak dodaje, w projekcie brały udział Jolanta Nóżka, Monika Matysiak, Marija Kuzhel, Emilia Kozicka, Ewa Bartoszek, Aneta Nieścior, Łukasz Jarosz.