Oświadczenie urzędu na temat korzyści wynikających z jazdy na hulajnogach elektrycznych

Urzędnicze doświadczenia z zakupem i użytkowaniem hulajnóg elektrycznych są pozytywne, zdaniem przedstawicieli marszałka województwa. W lipcu, za sumę 20 tysięcy złotych, pięć ekologicznych jednośladów trafiło do dyspozycji pracowników.

Marszałek województwa jest przekonany, że inwestycja w elektryczne hulajnogi była strzałem w dziesiątkę. Rzecznik marszałka, Remigiusz Małecki, podkreśla zalety tego rozwiązania – ułatwia ono przemieszczanie się między różnymi budynkami urzędu i pozwala oszczędzić czas. Hulajnogi zostały rozmieszczone w lokalizacjach urzędu oddalonych od siebie, konkretnie na ulicach Stefczyka, Czechowskiej i Grottgera.

Jarosław Stawiarski, marszałek województwa, wyraża swoje zadowolenie z faktu, że jego pracownicy świadomie wybierają eko-środki transportu. Korzystanie z elektrycznych hulajnóg do celów służbowych stało się popularne wśród urzędników. Marszałek podkreśla jednak, że obowiązkiem każdego z nich jest jazda w kasku. Ponadto, hulajnogi wyposażone są w ograniczniki prędkości, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo użytkowników na drogach.