Przewidywane warunki pogodowe na najbliższą środę

Niebawem czeka nas kolejny dzień pełen upałów. W najwcześniejszych godzinach porannych, około trzeciej nad ranem, odczujemy minimalną temperaturę na poziomie 15 stopni Celsjusza. Przez kolejne godziny będzie ona systematycznie rosła, aż do osiągnięcia 16 stopni około godziny siódmej. Aby jednak uwypuklić skalę wzrostu temperatury, warto zwrócić uwagę na to, że najwyższe jej wartości zanotujemy około godziny piętnastej – termometry wskażą wtedy aż 29 stopni Celsjusza. Odczuwalna temperatura będzie nawet o stopień wyższa. Gdy zapadnie już wieczór, o godzinie 22:00, powinniśmy spodziewać się temperatury na poziomie 20 stopni.

Chociaż prognozy wskazują na umiarkowane zachmurzenie, powinniśmy mieć możliwość podziwiania pogodnego nieba. Na ten dzień meteorolodzy nie przewidują żadnych opadów deszczu. Co więcej, tym dniem powinien rządzić łagodny wiatr z prędkością 13 km/h. Do południa będzie on zawiewać z kierunku południowego, natomiast później jego kierunek zmieni się na zachodni.

Indeks UV na ten dzień przewidywany jest na umiarkowanym poziomie – 4 w skali do 10. Wobec tego naszym zaleceniem jest unikanie przebywania na pełnym słońcu, szczególnie w szczytowych godzinach jego nasilenia. Wskazane będzie również noszenie ubrań, które zakryją te części ciała, które są narażone na działanie promieni słonecznych. Ochronę zapewnią też okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy. Dodatkowo, warto pomyśleć o zastosowaniu kremów z filtrem UV.