Rajd rowerowy w Puławach: ciekawa trasa, grill i rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski

W najbliższą niedzielę, przed budynkiem starostwa powiatowego w Puławach, odbędzie się start w 35-kilometrowym rajdzie rowerowym. Będzie to wydarzenie skierowane do wszystkich entuzjastów jazdy na rowerze, którzy cenią sobie jazdę w grupie. Na uczestników czeka wiele atrakcji, takich jak ognisko, grill oraz losowanie drobnych nagród. Meta rajdu znajduje się nad zalewem za wsią Matygi. Ponadto, uczestnicy będą mieli możliwość zdobyć punkty dla swojego miasta w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Start jest planowany na godzinę 9.

Wszyscy pasjonaci kolarstwa zebrani przed siedzibą starostwa na ulicy Królewskiej w Puławach ruszą na wspólną trasę. Początkowo będzie prowadzić przez ulicę Czartoryskich, a następnie Piaskową i Dęblińską – północną stronę miasta. Dalej trasa będzie snuć się już leśnymi ścieżkami w kierunku malowniczych Borowiny i Matyg – miejscowości położonych na granicy gminy Puławy i powiatu puławskiego.

Po dotarciu do mety – nad zalewem za Matygami – uczestnicy będą mogli zrelaksować się i zregenerować siły. Organizatorzy rajdu zapewnią prowiant w postaci kiełbasek z grilla, a także przewidzieli losowanie upominków. Po zakończeniu odpoczynku, uczestnicy wrócą leśnymi ścieżkami do Puław. Całość trasy ma około 35 kilometrów. Udział w tym wydarzeniu to nie tylko możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu, ale także szansa na zdobycie punktów dla swojego miasta w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.