Rowerzysta potrącony przez kierowcę toyoty w Puławach – 71-latek hospitalizowany

Na ulicy Wojska Polskiego, w piątkowe popołudnie, 5 stycznia, doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem marki Toyota nie zauważył jadącego ścieżką rowerową mężczyzny i go potrącił. W wyniku kolizji, 71-letni rowerzysta doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala.

Z informacji przekazanych przez puławską policję wynika, że sprawcą była osoba w wieku 52 lat, mieszkaniec Puław. Podczas wykonywania manewru skrętu w prawo, mimo obowiązujących przepisów ruchu drogowego, nie zwrócił uwagi na znajdującego się na ścieżce rowerowej rowerzystę. W efekcie tego niedopatrzenia doszło do zderzenia.

Wypadkowy rowerzysta, 71-letni mieszkaniec Puław, upadł na ziemię, odnosząc uraz głowy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia służb medycznych, poszkodowany został natychmiastowo przetransportowany do najbliższego szpitala. Tam też pozostał pod nadzorem lekarskim, decyzją medycznego personelu.

W chwili zdarzenia obaj uczestnicy byli trzeźwi. Sprawa jest teraz badana przez policję, która prowadzi postępowanie przygotowawcze. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz oceniają stopień winy kierowcy.