Tragiczne zdarzenie drogowe w powiecie puławskim – zderzenie dwóch samochodów

W powiecie puławskim miało miejsce tragiczne zdarzenie drogowe, do którego doszło na skutek czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych. W miejscu wypadku trwają obecnie czynności policyjne.

Nieszczęśliwe wydarzenie miało miejsce w sobotę, 13 stycznia, w niewielkiej miejscowości Matygi. Według informacji przekazanych przez lokalną policję, wszystko wskazuje na to, że 19-letnia kierująca samochodem marki Nissan, jadąca w kierunku Puław, nagle straciła kontrolę nad swoim pojazdem i wpadła w poślizg. Następnie doszło do zderzenia czołowego z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku samochodem Opel, który w wyniku uderzenia spadł z nasypu.

Przeprowadzone badania potwierdziły, że obaj kierowcy byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

Skutki wypadku były tragiczne. Do szpitala trafili zarówno 19-letnia kierująca Nissanem, jak i 44-letni mężczyzna za kółkiem Opla. Ponadto ranny został także 12-letni chłopiec i 42-letnia kobieta, którzy byli pasażerami pojazdu Opel.

W związku z tym zdarzeniem, Policja Puławska za pośrednictwem swojego profilu społecznościowego zaapelowała do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwrócono uwagę na bardzo trudne warunki panujące na drogach i wezwano do wolniejszej oraz bezpieczniejszej jazdy.