Atrakcje Lubelszczyzny.

Zwiedzanie Lublina najlepiej rozpocząć od bramy krakowskiej. To od niej rozpoczyna się główna trasa prowadzącą przez Stare miasto. To właśnie w nim znajdują się pozostałości murów miejskich wraz z ratuszem oraz kaplicą zamkową.

Będąc w Lublinie warto udać się na spacer Lubelską Trasą Podziemną znajdująca się pod Trybunałem Koronnym. Trasa nie jest trudna i długa gdyż ma zaledwie 280 metrów. Kończy się ona przy placu Po Farze. Ciekawostką jest fakt iż trasa ta powstała z połączenia licznych, staromiejskich piwnic.

Zabytkiem godnym odwiedzenia w Lublinie jest również niewątpliwie Lubelska kaplica Trójcy Świętej. Kaplica ta pochodzi z drugiej połowy XIV wieku a jest ona częścią gotyckiego zamku, którego pomysłodawcą był król Kazimierz Wielki. Kaplica ta należy do najcenniejszych, europejskich zabytków sztuki średniowiecznej.
W Regionalnym Muzeum Cebularza można poznać dokładną historię tej przekąski, której głównymi składnikami są pszenny placek orazpokrojona cebula wymieszana z makiem. Nad Zalewem Zemborzyckim warto spędzić czas z rodziną. Miejsce to słynie z bogactwa ścieżek pieszych i rowerowych oraz rozciągających się wokół pięknych lasów.

Zaprzyjaźnić się z Polską – wakacje 2020

Prawdziwa perłą lubelszczyzny jest Poleski Park Narodowy, zajmujący obszar prawie 10 tysięcy hektarów. Fauna i flora Parku obejmuje wiele rzadkich gatunków zwierząt i roślin.
Około 70 km od Lublina leży miasto Kazimierz Dolny. Leży ono u stóp wzniesienia zwanego Krzyżową Górą. Wzniesienie to upamiętnia tysiące ofiar epidemii cholery, która szalała na tych rejonach na początku XVIII wieku. W okolicach Kazimierza znajduje się Kraina Lessowych Wąwozów, która charakteryzuje się wyjątkowo dużym skupiskiem wąwozów lessowych.