Europejska Partia Ludowa organizuje piknik dla mieszkańców Puław z udziałem europosła Włodzimierza Karpińskiego

Ostatnia niedziela była dniem, w którym obywatele Puław mogli wziąć udział w pikniku zorganizowanym przez Europejską Partię Ludową. Wydarzenie to zostało zaplanowane i przeprowadzone przez Włodzimierza Karpińskiego, jednego z europosłów reprezentujących Koalicję Obywatelską.

Piknik stanowił nie tylko formę integracji społecznej, ale również platformę do dyskusji na temat możliwości skorzystania z Funduszy Europejskich. Było to również miejsce, gdzie podsumowano działania dziewiątej kadencji Parlamentu Europejskiego, którą charakteryzowały liczne wyzwania. Zaliczyć do nich można pięcioletnie zmaganie z pandemią Covid-19, konflikt między Rosją a Ukrainą oraz niekończący się kryzys migracyjny.

W trakcie pikniku odbywały się także rozmowy na temat przyszłości Europy. Uczestnicy mogli wymieniać się swoimi poglądami na temat nadchodzących wyzwań, które czekają na Stary Kontynent w bliższej i dalszej przyszłości.

Nie tylko polityka była głównym punktem programu spotkania. Organizatorzy zadbali także o kulturalne doznania gości, zapraszając do występu zespół muzyczny Cud nad Wisłą. Miejsce pikniku nie mogło być bardziej wyjątkowe, bowiem odbywał się on na przedpolu przy fosie Pałacu Czartoryskich.