Prowadzenie biznesu opartego na sprzedaży bezpośredniej, na przykład sklepu z odzieżą lub kwiaciarni, jest o wiele łatwiejsze, gdy dysponuje się odpowiednią lokalizacją. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na powierzchnię w galerii handlowej, pasażu, na rynku lub w samodzielnym budynku. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, które warto przemyśleć.
Co wyróżnia dobrą powierzchnię handlową?
Kluczowym aspektem podczas wyboru powierzchni handlowej jest specyfika prowadzonej działalności. W sytuacji, gdy potrzebna jest duża przestrzeń dla Klientów, warto postawić na duży lokal w galerii handlowej. W sytuacji, gdy sprzedaje się nie tylko towar, ale też usługi, potrzebne będzie większe zaplecze. Dobra powierzchnia handlowa to taka, która jest dopasowana do specyfiki danej firmy. Osoby zainteresowane niezdecydowanymi klientami muszą znacznie bardziej skupić się na lokalizacji niż ci, do których przychodzą zainteresowani i zdecydowani na zakup konsumenci. Istotne są także same warunki lokalowe, takie jak ogrzewanie, źródło światła czy wysokość czynszu.
Dlaczego warto wynająć powierzchnię handlową?
Wynajęcie większej powierzchni handlowej w lepszej lokalizacji to jeden z najskuteczniejszych sposobów na rozszerzenie działalności i zdobycie nowych klientów. Lokalizacja w miejscu, które każdego dnia odwiedza mnóstwo osób, pozwoli na pozyskanie nowych klientów. W sytuacji, gdy biznes zostanie ulokowany w miejscu, do którego jest łatwy dostęp, a samochód można zostawić na strzeżonym parkingu, klienci chętniej będą decydowali się na towary i usługi oferowane przez taką firmę, ponieważ zwiększy się ich komfort. Obecnie wynajem powierzchni handlowej dla wielu firm jest znacznie bardziej opłacalny niż zakup własnego lokalu. Wynajmowany lokal, w przeciwieństwie do zakupionego, zawsze można zmienić, jeśli firma jeszcze bardziej się rozrośnie lub zmieni swój profil działalności.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Wynajęcie lokalu w zorganizowanym kompleksie handlowym to nie tylko wygoda dla klientów, ale też większe bezpieczeństwo. Obiekty tego typu są monitorowane, a ich administratorzy zatrudniają własnych pracowników ochrony, którzy czuwają nad bezpieczeństwem całego obiektu. Przedsiębiorca nie musi się wówczas martwić kwestiami bezpieczeństwa i może skupić się na biznesowych aspektach prowadzenia działalności. Kontrakt z galerią handlową lub pasażem to także bezpieczeństwo od strony prawnej. Towary przechowywane w magazynie na terenie kompleksu handlowego są bezpieczne i nie trzeba się o nie obawiać.