Kuncewiczówka w Kazimierzu Dolnym

Kuncewiczówka w Kazimierzu Dolnym to zabytkowa willa, na której zobaczenie wnętrz warto się skusić podczas pobytu w Kazimierzu Dolnym. Jest to jedno z tych miejsc, które zachwyca od samego początku.

Zabytkowa willa w Kazimierzu Dolnym

Warto wspomnieć o tym, że Kuncewiczówka w Kazimierzu Dolnym jest bardzo ładnym miejscem, jednak dojście do willi może nastręczyć nieco trudności. Znajduje się ona poza ścisłym centrum miasta. By w ogóle dotrzeć w jej okolice należy wspiąć się pod górę terenem leśnym co jest wyczerpujące dla osób o słabszej kondycji. Na pewno miejsca nie uda się zwiedzić osobom niepełnosprawnym, poruszającym się też np. o kulach. Zakaz wjazdu samochodem w bliskie okolice Kuncewiczówki jest zakazany, więc pokonanie większości trasy musi odbywać się na własnych nogach. Nie ma w tym nic złego, jeśli zarezerwuje się na to miejsce odpowiednią ilość czasu i będzie się przygotowanym na to, że należy się sporo najść pod górkę by w ogóle dotrzeć do willi Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym.

Przepiękne miejsce

Warto jest wykonać ok. 15-minutowy spacer pod górę by zachwycić się tym co czeka na szczycie. Mowa oczywiście o Kuncewiczówce w tym mieście. Po dotarciu na miejsce zmęczenie odchodzi w niepamięć, a pozostaje tylko zachwyt nad tym, co właśnie ukazuje się oczom. Willa nazywana bywa także ,,Domem pod Wiewiórą”. Z filmiku, który można obejrzeć po wejściu do willi turyści dowiedzą się, że marzeniem Marii od zawsze było zamieszkanie właśnie w takim domku. Nie wierzyła jednak w to, że mężowi uda się spełnić jej marzenie. Podczas letnich wakacji spędzali w Kuncewiczówce czas razem ze swoim synem Witoldem. Po śmierci męża kobieta przeniosła się tam na stałe, gdzie spędziła ostatnie 5 lat życia.

Zachowanie oryginalnych wnętrz

Tym co dodatkowo zachęca do odwiedzin Kuncewiczówki w Kazimierzu Dolnym jest możliwość porównania prawdziwych wnętrz, które zachowały się aż do dziś. Podczas oglądania filmu i rozglądania się po pokoju nie da się nie dostrzec, że nic nie zostało w nim zmienione. Dzięki zadbaniu o oryginalne wnętrza to miejsce staje się jeszcze ciekawsze dla turystów, którzy interesują się np. starodawnym umeblowaniem pokoi. Na miejscu istnieje także możliwość kupienia pamiątek z pejzażem miasta i nie tylko. Za cenę kilku złotych warto wybrać się do tego miejsca, gdyż nawet po latach te malownicze widoki pozostają w ludzkiej pamięci.