Na Szlaku Grodów Nadwiślańskich: co warto zobaczyć?

Kto chce poznać Polskę i jej dzieje, ten może wyruszyć w wyjątkową podróż Szlakiem Grodów Nadwiślańskich. To ciekawa trasa turystyczna, na której czeka na nas wiele wspaniałych miast. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas takiej wycieczki?

Szlak Grodów Nadwiślańskich w pigułce

Szlak Grodów Nadwiślańskich to wspaniała trasa turystyczna, której główną bohaterką jest rzeka Wisła. Królowa polskich rzek, łącząca Beskidy z Morzem Bałtyckim, odegrała ważną rolę w dziejach naszego kraju, a o jej gospodarczym znaczeniu do dziś przypominają nam tam ważne ośrodki miejskie, jak Kraków, Sandomierz, Kazimierz Dolny oraz Gdańsk. Ciekawych miejsc, do których warto zajrzeć, jest jednak więcej. W odkrywaniu ich piękna pomagać ma właśnie Szlak Grodów Nadwiślańskich, którego łączna długość wynosi 941 km. Co można zobaczyć podczas takiej wycieczki?

Szlak Grodów Nadwiślańskich i jego najważniejsze atrakcje

Szlak Grodów Nadwiślańskich zaczyna się na Baraniej Górze, a kończy w Gdańsku. Dzięki temu można zobaczyć zarówno miejsce, w którym Wisła ma swe źródła, jak i punkt, w którym jej wody uchodzą do Bałtyku. Na trasie tej można zwiedzić zarówno tak znane miasta, jak Kraków, Gdańsk czy Kazimierz Dolny, jak i mniejsze ośrodki miejskie, które zachwycają swą zabudową i historią. Oświęcim, Wisła, Niepołomice, Warszawa czy Toruń – oto kolejne miejsca, które zachwycają i przyciągają bliskością Wisły. Kto w czasie wycieczki poświęci im nieco więcej uwagi, ten z pewnością nie będzie tego żałować.

Polskie zamki: Kazimierz Dolny

Szlak Grodów Nadwiślańskich to trasa, której pokonanie może każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń, a jednocześnie pomóc w poznawaniu Polski i jej historii. Nad Wisłą czekają na nas przecież piękne miasta i miasteczka, które swą zabudową mogą oczarować nawet tych najbardziej wymagających turystów.