Mieszkanie w Lublinie pod wynajem – czy to się opłaca?

Lublin to znany i prężnie rozwijający się ośrodek kulturalny, ale także biznesowy czy akademicki. Ruch na lokalnym rynku nieruchomości generują zatem nie tylko mieszkańcy miasta, ale także osoby przyjezdne – studenci lub poszukujący tu pracy. Choćby z tego powodu zakup lokalu mieszkalnego pod wynajem w Lublinie może przynieść ci wiele korzyści. W końcu nie każdy od razu chce inwestować we własne „M” – umowy najmu znów coraz bardziej zyskują na popularności. Na jaki metraż i standard postawić?

Lubelskie kawalerski cieszą się popularnością

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż w Lublinie, klienci chętni do inwestowania szukają nowoczesnych i wygodnych kawalerek u sprawdzonych deweloperów. Takie niewielkie metraże cieszą się wśród tutejszych najemców największą popularnością. Opłaty są w miarę przystępne nawet dla kieszeni studenta – w dobie wszechobecnych podwyżek cen ma to szczególne znaczenie. Z kawalerki chętnie skorzysta także singiel, który właśnie rozpoczyna karierę w jednej z lubelskich firm.

Większy metraż także się opłaca

Na zyski mogą liczyć także osoby, którzy kupią w Lublinie mieszkanie dwu lub trzypokojowe i zechcą je wynająć. To idealny układ dla rodziny z dziećmi, ale nie tylko – nieco większe metraże są chętnie wynajmowane przez małżeństwa lub singli, którzy potrzebują większej i wygodniejszej przestrzeni do życia.

Ze względu na to, że Lublin jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym turystycznie, każdego roku przyjeżdża tu mnóstwo gości chcących zobaczyć choćby słynną lubelską starówkę. Krótkoterminowy najem mieszkania to doskonały pomysł gwarantujący takim osobom komfort i niezależność w czasie urlopu. Nasze mieszkania często są kupowane przez osoby, które chcą w ten sposób inwestować i czerpać zyski – wskazuje doradca klienta firmy deweloperskiej Orion, która od ponad 20 lat dba o standard życia mieszkańców Lublina.

Zanim zaczniesz przeglądać oferty mieszkań na sprzedaż w Lublinie, określ, jakiego najemcy będziesz szukać i jakie mogą być jego potrzeby. Choć nieruchomości mieszkalne na wschodzie Polski są tańsze niż np. w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, wciąż to wydatek, który powinien ci się opłacać.

https://orion.lublin.pl/