Modernizacja i rozbudowa popularnego Aquaparku w Puławach: Planowane nowe atrakcje

Aquapark, zlokalizowany na ulicy Hauke-Bosaka w Puławach, jest miejscem, które latem przyciąga olbrzymie tłumy. Na szczęście, ten popularny obiekt wodny niedługo zostanie rozbudowany. Wiadomość o zawarciu umowy dotyczącej przygotowania dokumentacji dla tego przedsięwzięcia została ogłoszona właśnie przez prezydenta miasta.

W ubiegłym roku letnim, liczba odwiedzających Park Wodny wyniosła aż 44 tysiące. Szczególnie w weekendy, kiedy temperatura wzrasta, frekwencja w parku jest imponująca. Jednak, stosunkowo niewielka powierzchnia dostępnych atrakcji wodnych nie jest w stanie pomieścić tak dużej liczby osób. Na szczęście, lokalne władze podjęły decyzję o modernizacji i rozbudowie obiektu, co ma przynieść poprawę tej sytuacji.

„Podpisałem umowę na stworzenie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz kosztorysowej dla rozbudowy parku wodnego na terenie MOSiR”, poinformował prezydent Puław, Paweł Maj.

Chociaż Aquapark nie zostanie poszerzony poza swoje obecne granice, zyska nowy brodzik dla dzieci. Powstanie on w miejscu, gdzie obecnie znajduje się plac zabaw (który zostanie przeniesiony nieco dalej). Planowany brodzik będzie miał wymiary 30 na 40 metrów i głębokość nie przekraczającą 35 cm. Inwestycja ta jest skierowana przede wszystkim do najmłodszych użytkowników parku. Dodatkowo, planowane są również wyznaczone strefy odpoczynku dla rodziców.