Bohaterska pomoc policjantów z Kazanowa dla 70-letniego mężczyzny

W dzielnej akcji ratunkowej udzielili pomocy nieprzytomnemu seniorowi funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Zwoleniu oraz Posterunku Policji w Kazanowie. Mężczyzna w wieku 70 lat, który znaleziono leżącego w parku, nie oddychał i nie wykazywał oznak życia. Policjanci bez wahania przystąpili do akcji, rozpoczynając resuscytację, która ostatecznie skończyła się powodzeniem. Ofiara została przekazana w ręce specjalistów medycznych.

Wszystko zaczęło się w poniedziałkowe popołudnie, 24 czerwca, kiedy na dyżurkę komendy w Zwoleniu wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie leżącym nieprzytomnym w parku w Kazanowie. Dyżurny szybko zareagował, wysyłając na miejsce sierżanta Mariusza Koptasa i posterunkowego Grzegorza Deja z Posterunku Policji w Kazanowie. Gdy dotarli na miejsce, zastali tam sierżanta sztabowego Adama Abramczuka i sierżanta Macieja Górę z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy już przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej nieprzytomnego mężczyzny.

Policjanci wspólnie kontynuowali reanimację, nie przerywając aż do momentu przybycia ratowników medycznych. Ich natychmiastowa i efektywna reakcja przyniosła oczekiwany skutek, gdyż podczas dalszych działań podjętych razem z zespołem ratownictwa medycznego, mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. 70-latek był następnie przewożony do szpitala z podejrzeniem zawału serca.