Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym

Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym znajduje się w samym centrum rynku w tym miasteczku. Nie sposób przejść obok niego obojętnie, nie zajrzawszy choć na chwilę do środka i zachwyceniu się jego eksponatami.

Miejsca warte uwagi w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny położony w okolicy Lublina i Nałęczowa jest pozornie małym miasteczkiem, jednak na brak atrakcji nie można tutaj narzekać. Jest to bardzo urokliwe miejsce, w którym ze spokojem można spędzić jeden dzień podczas letniego, czy o dowolnej porze roku wypoczynku. W tym mieście można skusić się na dwa punkty widokowe. Z każdego z nich roztacza się nieco inna panorama miasta, więc przejście obojętnie obok baszty połączonej z zamkiem i Góry Trzech Krzyży jest po prostu niemożliwe. Warto skusić się na oba punkty także z tego względu, że dojście i powrót na rynek można ustawić w taki sposób, by i tak minąć oba z nich. Dodatkowo w miasteczku na rynku znajduje się właśnie Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym oraz Muzeum Kata, które swoje eksponaty posiada z głównej siedziby, która mieści się w Krakowie. Nie może zabraknąć także miejsca związanego z Kuncewiczami, a konkretnie domu, w którym mieszkali. Jest on udostępniany zwiedzającym w niezmienionym stanie i znajduje się dość spory kawałek od rynku. Niezwykle urokliwy jest także rynek wraz z licznymi stoiskami z kogutami, które odbywają w tym mieście ważną rolę.

Muzeum na rynku

Do dyspozycji gości w Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym zostały udostępnione piwnica oraz ekspozycje na pierwszym piętrze. Warto wybrać się do tego miejsca i zobaczyć coś, czym naprawdę można się zachwycić. Przedmioty są bardzo ciasno poukładane w gablotach, dzięki czemu nie mamy poczucia, że płacimy tylko za to by zobaczyć kilka drobiazgów. Dodatkowo wszystkie z nich są drobiazgowo opisane, więc możemy dokładnie dowiedzieć się z jakim eksponatem mamy w danym miejscu do czynienia. Jest to galeria wystaw czasowych, więc za każdym razem gdy przerwa między odwiedzinami Kazimierza Dolnego blisko Nałęczowa będzie dłuższa można trafić na coś nowego i pewnie równie zachwycającego.

Zachwyt nad eksponatami

Nie zawsze w miejscu wartym uwagi można trafić na naprawdę zajmujące wystawy. Dość często także cena za bilet wstępu nie jest adekwatna do tego co oferuje dane miejsce. W przypadku Muzeum Sztuki Złotniczej jest wręcz odwrotnie. Bilet nie jest za drogi, w miejscu tym możemy spędzić dowolną ilość czasu. Miłośnicy dużej liczby ciekawych pamiątek na pewno szybko nie opuszczą wnętrz tego muzeum. Warto skorzystać z okazji i skusić się na odwiedziny tego miejsca, gdy będzie się w Kazimierzu Dolnym. Nie będzie czego żałować.