Zamek i baszta w Kazimierzu Dolnym

Zamek i baszta w Kazimierzu Dolnym cieszą się sporym zainteresowaniem turystów, dlatego że znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie rynku oraz Góry Trzech Krzyży. Trasa może przebiegać następująco – rynek – baszta i zamek – Góra Trzech Krzyży – rynek lub w odwróconej kolejności.

Wyjazd do Kazimierza Dolnego

Kazimierz Dolny znajduje się koło Nałęczowa i Lublina. Będąc więc w okolicach stolicy województwa lubuskiego warto skusić się odwiedzenie także tego urokliwego miasteczka. Nie jest ono za duże, jednak posiada na mapie miasta kilka kluczowych atrakcji, na które warto zwrócić uwagę. Na zwiedzenie całości, która jest zlokalizowana w bardzo bliskiej odległości, prócz Kuncewiczówki, nie potrzeba aż tak wiele czasu. Wszystkie miejsca w tym mieście są naprawdę ciekawe i warto skusić się na ich zwiedzenie. Dodatkowo warto wiedzieć o tym, że co jakiś czas odbywają się także spacery z przewodnikiem po Kazimierzu Dolnym. Jest to doskonała okazja by zaplanować wycieczkę w taki sposób, by właśnie pojawić się tam danego dnia i w kilkuosobowej grupie wyruszyć na zwiedzanie najważniejszych miejsc w tym miasteczku.

Starodawny zamek

Dojście do zamku w tym mieście nie nastręcza większych trudności. Droga jest porządna, nawet wtedy gdy musimy iść po nieutwardzonej powierzchni. Nie ma problemu z tym, ze co chwilę będziemy się o coś potykać. Większej zadyszki można dostać podczas wspinania się do zamku. Nie to jednak podejście nie do zdobycia. Na pewno idealnie sprawdzi się dla osób z dobrą kondycją fizyczną, jednak dodatkowy zapas wody i częstsze odpoczynki sprawią, że osoby poruszające się na własnych nogach bez problemu będą mogły tutaj dotrzeć. Obejrzenie zamku i baszty nie zajmuje aż tak wiele czasu, więc warto skusić się na obie atrakcje. Jeśli chodzi o basztę nie jest ona szczególnie wysoka, jednak z góry można oglądać przepiękną panoramę Kazimierza Dolnego. Warto z tego powodu wybrać się także na jej szczyt, by móc porównać widoki panoramy z Górą Trzech Krzyży.

Przepiękna panorama miasta

Oglądanie miasta z perspektywy lotu ptaka jest bardzo ciekawą opcją dla zwiedzających i mieszkańców danych miejsc. Nie można zaprzeczyć, że w Polsce powstaje coraz więcej miejsc zwanych szumnie punktami widokowymi, które opierają się na oglądaniu widoku z delikatnej górki. W Kazimierzu Dolnym nie mamy jednak na szczęście z tym zabiegiem do czynienia. Zarówno baszta połączona z zamkiem, jak i Góra Trzech Krzyży w tym mieście przedstawiają bardzo ładne widoki na okolicę. Warto skusić się na obie panoramy, gdyż droga i tak wiedzie w taki sposób, że idealnie można znaleźć się w kolejności w obu miejscach w tym mieście. Kazimierz Dolny to świetna propozycja na wypad na jeden dzień w celu zobaczenia czegoś innego. Sporym zainteresowaniem cieszy się także postać koguta, który znajduje się w wielu punktach miasteczka oraz na stoiskach w formie wypieku.