Najpiękniejsze miejsca w Kazimierzu Dolnym!

 

Te niewielkie, acz rozsławione miasteczko znajdujące się nad brzegiem Wisły corocznie przyciąga do siebie ogromne rzesze turystów – co mogą potwierdzać statystyki, bowiem bazując na nich, Kazimierz Dolny odwiedzany jest przez ponad milion turystów co roku. Mając na uwadze fakt, że samo miasteczko liczy sobie niespełna 3 tysiące mieszkańców – liczby te mogą robić wrażenie. Obowiązkowym przystankiem każdego turysty, jest, oczywiście – rynek, jednak Kazimierz Dolny ma o wiele więcej do zaoferowania.

Kamienice rodzeństwa Przybyłów.

Na początku XVII wieku na rynku w Kazimierzu dolnym pojawiły się dwie, majestatyczne kamienice, które należały do niezwykle bogatego rodzeństwa kupców – Mikołaja oraz Krzysztofa Przybyłów. Obydwie kamienice prezentują się iście urokliwie, głównie ze względu na niezwykle kunsztowną dekorację artystyczną, jaką pokrytą są fasady.

Góra Trzech Krzyży.

Góra Trzech Krzyży to obowiązkowy przystanek każdego turysty, który zdecyduje się odwiedzić Kazimierz Dolny. X jej szczytu rozciąga się widok na całe miasteczko i Wisłę. Jeżeli jednak pragniemy podziwiać tamtejsze widoki w ciszy i spokoju, zdecydowanie zalecamy unikać okresów wakacyjnych, gdzie turystów jest zwyczajnie ogromna ilość.

Synagoga.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przed II Wojną Światową więcej niż połowę mieszkańców Kazimierza Dolnego była pochodzenia żydowskiego. Choć represyjna i nieludzka polityka III Rzeszy podczas okupowania tych terenów doprowadziła do skutecznego zatarcia śladów po żydowskiej historii tego miasta, wciąż podziwiać możemy przepiękną synagogę – niestety, jest ona jedynie rekonstrukcją obiektu, który istniał w tym miejscu od XVII wieku.