Protest rolników paraliżuje ruch drogowy w Zwoleniu: Wjazd dla ciężarówek powyżej 3,5 tony zablokowany

20 marca, środa, w Zwoleniu stała się areną kolejnej manifestacji rolników. W rezultacie tego wydarzenia, wjazd do miasta dla pojazdów o masie przekraczającej 3,5 tony został całkowicie zablokowany. To ograniczenie dotyczyło zarówno drogi krajowej nr 12 od strony Radomia i Puław, jak i drogi krajowej nr 79 od Lipska i Kozienic. Jednocześnie, służby policyjne apelowały o zachowanie spokoju oraz przestrzeganie zaleceń i wyznaczonych objazdów.

Sytuacja komunikacyjna w Zwoleniu została skomplikowana przez protest rolników. Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 10 na miejscowym targowisku. Protestujący rolnicy postanowili zablokować ruch na drodze nr 12 i nr 79 na odcinku skrzyżowania z ulicą Sportową.

W godzinach od 10 do 16, rolnicy zdecydowali się na drastyczny krok – całkowitą blokadę drogi krajowej nr 12 prowadzącej od Radomia (przed rondem w Zwoleniu) oraz od Puław (skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z ul. Kochanowskiego). Również droga krajowa nr 79 ze strony Lipska (na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Kochanowskiego) oraz jeden pas ruchu w kierunku Kozienic zostały zablokowane.

Podczas trwania protestu wyznaczono następujące objazdy: dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony kursujących trasą Radom-Puławy proponowano skierowanie w lewo w miejscowości Podgóra w kierunku Pionek. Dla pozostałych pojazdów sugerowano skręt w prawo w kierunku miejscowości Tczów, a następnie przejazd przez Mostki, Zwoleń ul. Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Perzyny, Chopina, Jana Pawła II i dalej w stronę Puław.