Roczne obchody Złotych Godów w Brzesku w 2023

2023 rok przynosi celebrację 50-lecia małżeństwa dla niezwykłej liczby par zamieszkujących na terenie gminy Brzesko, dokładnie jest to 68 duetów. Urządzenie uroczystości, jak to ma miejsce co roku, zostało powierzone zaszczytnym osobom w tym mieście, a mianowicie burmistrzowi Tomaszowi Latocha i Aleksandrze Fijałkowskiej, która pełni funkcję kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, wspieranej przez swoich pracowników.

Goetzowie, właściciele Pałacu Goetzów, na tę wyjątkową okazję postanowili kolejny – już trzeci rok z rzędu – udostępnić wnętrza budynku, który jest utrzymany w stylu architektury zabytkowej. Wszyscy jubilaci oraz ich bliscy zostali uprzednio zaproszeni do tego ekskluzywnego miejsca.

Starannie przestrzeganym zwyczajem jest wręczenie parom, które świętują Złote Gody, medali od prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Oprócz tego, Urząd Miejski w Brzesku ufundował także prezenty dla wszystkich uczestników uroczystości. Wydarzenie dodatkowo umiliły występy pięciu wokalistek z Miejskiego Ośrodka Kultury: Mileny Kuty, Darii Nalepy, Marioli Niemczak, Patrycji Ojczyk oraz Kornelii Wody. Towarzyszył im na akompaniament Krzysztof Musiał.