Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy na zamku w Janowcu pełen atrakcji

Nadchodzi drugie wydanie „Jarmarku Bożonarodzeniowego na Zamku” w malowniczym Janowcu. To wyjątkowe wydarzenie pełne świątecznej atmosfery zacznie się już w najbliższą sobotę, 16 grudnia, o godzinie 17. Wtedy to odbywać się będą różnego rodzaju atrakcje, takie jak: koncerty kolęd, pokazy ognia, czy spotkania ze Świętym Mikołajem.

W sobotni wieczór tłumy zgromadzone na dziedzińcu zamkowym będą miały okazję obserwować zapalenie świątecznych światełek, wsłuchać się w opowieści o tradycjach wigilijnych oraz podzielić się opłatkiem. Później, o godzinie 18, wszyscy zebrani zasiedlą do wspólnych stołów i będą mieli możliwość posłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu Julii Statecznej. Ten pierwszy dzień jarmarku urozmaicony będzie również pokazem ognia prezentowanym przez artystów z Magicznych Ogrodów.

Niedziela przyniesie kolejny dzień festynu na zamku. Od godziny 10 dostępne będą stoiska pełne świątecznych dekoracji oraz smakołyków. Na dziedzińcu zamkowym zaprezentują się różne grupy artystyczne, wśród których znajdą się uczniowie szkół z gmin Przyłęk i Janowiec, Beata Ryś, Szymon Kozikowski czy zespół Vega, który wystąpi o godz. 16:20. W programie przewidziano także „magiczny taniec radości” jak i kilka spotkań ze Świętym Mikołajem. Festyn zakończy się ognistym pokazem – fireshow o godzinie 17.

Tegoroczny jarmark na zamku w Janowcu pod patronatem medialnym Dziennika Wschodniego zapowiada się jako wyjątkowe wydarzenie pełne radosnej atmosfery i bożonarodzeniowego klimatu.