Tour de Pologne. Kolarze przejadą przez Kazimierz Dolny!

Tegoroczny Tour de Pologne przebiegać będzie, między innymi, przez Kazimierz Dolny. Kolarze będą mieli przed sobą do pokonania trasę o długości niemal 220 kilometrów. Wyruszą z Kielc, a ich a cały wyścig zakończy się w Lublinie. Dla wszystkich mieszkańców Kazimierza Dolnego będących jednocześnie fanami kolarstwa to fantastyczna wiadomość. Bowiem po raz pierwszy w historii Tour de Pologne trasa przebiegać będzie przez powiat puławski. Władze Kazimierze Dolnego i pozostałych samorządów przeznaczyły już także kilkadziesiąt tysięcy złotych na tak zwane lotne premie, a więc nagrody lub punktu dla poszczególnych uczestników wyścigu.

Harmonogram.

Start tegorocznego Tour de Pologne zaplanowany został na 30 lipca. Około godziny 15 kolarze mają przejechać przez wsie Dąbrówka oraz Cholewianka, gdzie następnie skierują się na ulicę Czerniawy mieszczącą się w Kazimierzu Dolnym. Kolarze przejadą następnie ulica Nadrzeczną, gdzie trafią na miejski rynek. Na ulicach Kwaskowa Góra, Wylągi oraz Doły przewidziane są lotne premie. Władze Kazimierza Dolnego jak i okolicznych miejscowości zachęcają mieszkańców do udziału w całym wydarzeniu, a także wspierania sportowców. Nie ukrywają oni również, że będzie to doskonała wręcz okazja do promocji powiatu puławskiego, jak i Kazimierza Dolnego.

Tour de Pologne.

Tour de Pologne to szosowy wyścig kolarski, który po raz pierwszy na terenie naszego kraju zorganizowany został w roku 1928. Łącznie odbyło się już 79 edycji tego wyścigu. Tour de Pologne pierwotnie wzorowany był na jego francuskim odpowiedniku, a więc Tour de France. W pierwszej edycji wyścigu, a więc w 1928 roku, kolarze mieli łącznie do przebycia aż 1500 kilometrów.