32-latek z Opola Lubelskiego aresztowany za posiadanie substancji psychotropowych

32-letni mężczyzna z gminy Opole Lubelskie został zatrzymany i umieszczony w areszcie tymczasowym. Powodem była znaczna ilość psychotropowego 4-CMC, która została zabezpieczona w jego mieszkaniu przez miejscowych kryminalnych. Czeka go teraz możliwość karania do 10 lat pozbawienia wolności.

Aspirant Katarzyna Bigos przekazała informacje, że to w ostatni poniedziałek, 15 stycznia, kiedy funkcjonariusze z jednostki opolskiej podjęli akcję na podstawie własnych ustaleń. Przeszukanie domu mężczyzny zakończyło się sukcesem.

Bigos relacjonowała, że w wyniku przeszukań mieszkania odkryli krystaliczną substancję. Wstępne badania potwierdziły, że jest to 4-CMC, znane również jako klefedron. Oprócz nielegalnej substancji policjanci znaleźli też wagę, pieniądze oraz woreczki ze strunowym zamknięciem. Wszystko to zostało odpowiednio zabezpieczone.

Zatrzymanie mężczyzny doprowadziło go przed oblicze Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. Właśnie tam usłyszał zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości substancji psychotropowych. I właśnie na skutek tych zarzutów, w czwartek 18 stycznia, sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Areszt ten ma obowiązywać przez kolejne trzy miesiące.