Kazimierz Dolny i jego jeziora!

Kazimierz Dolny to niezwykle urokliwe i majestatyczne miasteczko, które pochwalić się może bogatą historią, licznymi zabytkami i wspaniałymi atrakcjami. Nie dziwi więc, że corocznie, niemal nieustannie – ściąga do siebie ogromne ilości turystów z całego kraju – statystyki mówią nawet o liczbach wynoszących kilkaset tysięcy osób. Choć sam Kazimierz Dolny ma wiele do zaoferowania, to również i w jego najbliższej okolicy znajdziemy wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Tym razem skupimy się na wszystkich fanach wypoczynku nad wodą i przedstawimy najpiękniejsze jeziora w niewielkiej odległości od miasta.

Zalew w Janowicach.

Zalew w Janowicach jest jedynym jeziorem w powiecie puławskim, w którym kąpiel jest dozwolona. Na terenie zalewu znaleźć możemy, między innymi, wypożyczalnię sprzętu wodnego – co powinno ucieszyć wszystkich fanów amatorskich sportów wodnych. Woda w zbiorniku jest jedną z najczystszych w całej okolicy. W pobliżu jeziora znaleźć możemy także unikalny na skalę europejską rezerwat przyrody, w którym króluje żółw błotny.

Dolina 10 Stawów.

Niestety – okolice Kazimierza Dolnego nie są mazurami, toteż, by dotrzeć do kolejnych kąpielisk, czeka nas nieco dłuższa podróż. Zapewniamy jednak, że nie będziecie rozczarowani. Szczególnie ucieszeni mogą być wszyscy entuzjaści wędkowania – w Dolinie 10 Stawów znajdują się zbiorniki wodne, w których to wędkowanie jest dozwolone. Pod warunkiem posiadania karty wędkarskiej. W bezpośredniej okolicy znajdziemy również liczne ścieżki rowerowe czy wspaniałe lasy, gdzie schronienie znalazły przepiękne gatunki ptaków.