Kazimierz Dolny – najlepsze atrakcje

Kazimierz Dolny poszczycić się może bogatą historią i licznymi zabytkami, czy malowniczymi krajobrazami. Od samego początku jego powstania stanowiło niezwykle istotny ośrodek handlowy, głównie za sprawą bezpośredniego położenia nad Wisłą, którą to spływały liczne towary. Nie dziwi więc, że miasteczko to nieustannie cieszy się ogromnym, czy nawet rosnącym zainteresowaniem ze strony turystów. Jeżeli planujesz wybrać się do Kazimierza Dolnego, podpowiemy, co koniecznie warto z nim zwiedzić!

Bulwary.

Bulwary Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym to miejsce, które jest wręcz idealne na romantyczną randkę czy przechadzkę. Bulwary te liczą sobie aż 4 kilometry długości i są położone bezpośrednio nad rzeką Wisłą. W pobliżu znajdziemy liczne restauracje i bary.

Organy.

Będąc w Kazimierzu Dolnym, nie sposób nie zahaczyć o rozsławiony Kościół farny świętego Jana Chrzciciela i Bartłomieja. Kościół ten został ufundowany przez króla polskiego Kazimierza Wielkiego w roku 1325. Przez lata przechodził liczne rozbudowy, by finalnie móc cieszyć oko swym stylem gotycko – renesansowym. We wnętrzu kościoła znaleźć możemy wspaniałe organy pochodzące z roku 1620.

Muzeum Przyrody.

Miłośnicy przyrody koniecznie powinni odwiedzić Muzeum Przyrody, które umiejscowione zostało w spichlerzu pochodzącym z XVI wieku. Muzeum te powstało w 1982 roku, w jego wnętrzu znajdują się bogate zbiory związane z zoologią, paleontologią czy botaniką.

Muzeum Sztuki Złotniczej.

Biżuterię uwielbiają chyba wszyscy – wchodząc więc do Muzeum Sztuki Złotniczej, można wręcz stracić głowę. Znajdziemy tam ponad półtora tysiąca eksponatów sprowadzonych z całej Europy i Polski.