Kazimierz Dolny zaprasza mieszkańców do udziału w projektach budżetu obywatelskiego

W urzędzie gminy Kazimierz Dolny trwa proces przyjmowania propozycji na projekty, które mają szansę zostać zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Termin składania propozycji upływa 27 lutego, a na realizację wybranej inicjatywy przeznaczono 40 tysięcy złotych, taką samą kwotę jak w ubiegłym roku.

Lokalni mieszkańcy mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów, które poprawią życie społeczności lokalnej i zostaną wykonane w ciągu najbliższego roku. Mogą to być plany związane z modernizacją lub rozwojem infrastruktury miejskiej, organizacją bezpłatnych zajęć dla mieszkańców czy też tworzeniem wydarzeń kulturalnych czy rekreacyjnych. Ważnym wymogiem jest jednak, aby projekt był realizowany właśnie w Kazimierzu Dolnym i uzyskał przynajmniej trzy głosy poparcia.

W poprzednim roku w głosowaniu nad budżetem obywatelskim uczestniczyło 140 osób. Najwięcej głosów zdobył projekt doposażenia gabinetu rehabilitacji w przychodni przy ulicy Lubelskiej, na co przeznaczono całą pulę środków, czyli 40 tysięcy złotych. W tym roku kwota przeznaczona na realizację wybranego projektu pozostaje niezmieniona. Projekt, który otrzyma najwięcej głosów poparcia zostanie zrealizowany do końca obecnego roku.