Śmiertelne potrącenie trzyosobowej rodziny przez 23-letniego kierowcę – tragedia w Woli Soleckiej Drugiej

W małej miejscowości Wola Solecka Druga, położonej w pobliżu Lipska na terenie województwa mazowieckiego, doszło do zdarzenia o tragicznych konsekwencjach. Młody kierowca, mający zaledwie 23 lata, nie zdołał uniknąć zderzenia ze spacerującą rodziną. W wyniku tego smutnego wypadku, życie stracił 52-letni mężczyzna, a jego 15-letnia córka jest ciągle w stanie krytycznym, walcząc o przetrwanie w szpitalu.

Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku poinformowała o tym tragicznym zdarzeniu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Niefortunne zdarzenie miało miejsce wieczorem, w niedzielę, na drodze wojewódzkiej numer 754. Kierujący samochodem marki Mazda młody mężczyzna niespodziewanie potrącił trzech przechodniów: kobietę, mężczyznę i nastolatkę. Do miejsca zdarzenia natychmiast został skierowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Aspirant Monika Karasińska, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lipsku, udzieliła dodatkowych informacji na temat zdarzenia. Jak podkreśliła, nieszczęśliwy wypadek miał miejsce na prostym, dobrze oświetlonym odcinku drogi, znajdującym się w obszarze zabudowanym Woli Soleckiej Drugiej. Podczas gdy rodzina szła prawidłową stroną pobocza, została ona zaskoczona przez szybko nadjeżdżający samochód prowadzony przez 23-latka. W wyniku tego zdarzenia, 52-letni pieszy zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Jego córka, mająca 15 lat, jest w stanie krytycznym, a stan zdrowia matki opisano jako stabilny. Kierujący pojazdem został natychmiast zatrzymany.